Założyciel

Książęca Szkoła Rycerska została założona 16 sierpnia 2013 r. przez Księcia Zjednoczonego Księstwa Daniela markiza von Witta. Książę uznał, iż istnieje paląca potrzeba zorganizowania nauczania elementarnego i średniego na poziomie Prowincji, dlatego też przystąpił do realizacji tego pomysłu i budowy szkoły dworskiej. Cel ten został osiągnięty wiosną 2014 r., kiedy sprawy organizacyjne Szkoły zostały sfinalizowane oraz można było rozpocząć działalność edukacyjną na pełną skalę.

Zjednoczone Księstwo Furlandii i Luindoru to jedna z czterech prowincji Królestwa Dreamlandu. Zwana również Unią Saudadzką jest właścicielem Książęcej Szkoły Rycerskiej, nad którą nadzór sprawuje osobiście Książę. Ze swoich prerogatyw w tym względzie może on korzystać w celu zapewniania najwyższych standardów organizacyjnych i dydaktycznych w podległej mu instytucji oświaty.