16 sierpnia 2013
Książęca Szkoła Rycerska zostaje zarejestrowana w CRIP i uzyskuje osobowość prawną. Tego samego dnia KSR przystąpiła do współpracy z Robertem von Olivą, którego zadaniem było stworzenie serwisu internetowego i przygotowanie go na potrzeby edukacyjne Szkoły. Umowa na realizację tego zlecenia została zarejestrowana w Sądzie Książęcym i opiewała na sumę 60.000 D.

2 stycznia 2014
Szkoła weszła do Fundacji Eskalacji Mikronacjonalizmu „Inferno” w roli fundatora wpłacając środki o wartości 100.000 D na poczet funduszu założycielskiego i z przeznaczeniem na Nagrodę Inferno, którą będzie sponsorować w kategoriach: „literatura” i „dziennikarstwo”.

25 marca 2014
Szkoła uzyskała Statut na podstawie Dekretu Książęcego z dnia 25 marca 2014 roku o Książęcej Szkole Rycerskiej.