Hrabstwo Ermeny zostało utworzone dnia 15 marca 2013 roku na podstawie postanowienia książęcego o nadaniu ziemi Jego Ekscelencji Hansowi wicehrabiemu von Witt, mieszkańcowi Alhambry (Palatynat Furlandia). Decyzja o nadaniu ziemi opierała się na Prawie lennym Zjednoczonego Księstwa Furlandii i Luindoru. Stolicą hrabstwa jest Osada Ermena polozona nad Morzem Południowofurlandzkim.

Witaj podróżniku. Witaj na północnych krańcach Wielkiej Furii. Rozpoczynasz właśnie niezwykłą podróż po Hrabstwie Ermeny, podczas której odkryjesz jego tysiąc cudów...

Nie śpiesz się, znajdź czas na kontemplację każdej panoramy, która otworzy się przed Tobą: od majestatycznych Wzgórz Ermeńskich, poprzez spokojne nabrzeża Półwyspu Helmarskiego, aż po rozległe pola pszenicy. Zbieraj wszystkie pamiątki podczas swojej wyprawy, a jeśli natkniesz się na mieszkańców, nie zmarnuj okazji do ciekawej rozmowy. Korzystaj z dobrodziejstw, które napotkasz na swej drodze, czas jest Twoim największym sprzymierzeńcem. Bądź przewidujący, uważny i cierpliwy, aby niczego nie przeoczyć.

Pamiętaj by wziąść ze sobą - Wielki Atlas - wydany przez Urząd Palatynatu Furlandii, który odpowie na niejedno Twoje pytanie.